Menu
Profesionální taktické vybavení

Profesionální taktické vybavení

Profesionální taktické vybavení

Profesionální taktické vybavení

Výstoj a vybavení je o kvalitě

Výstroj a vybavení je o kvalitě

V současné době byly na český trh nově zavedeny výrobky značky DAMASCUS. Název vznikl podle místa prvního sídla firmy, města Damascus v Oregonu, USA. Firma vyrábí již od roku 1955 vysoce kvalitní výstroj pro muže a ženy, kteří slouží u amerických ozbrojených složek i elitních jednotek (například S.W.A.T.), rovněž i pro členy pořádkových služeb a ostatních ozbrojených sborů. V sortimentu má různé typy chráničů, rukavic na slaňování, rukavic s ochranou proti průřezu a vpichu, vyprošťovacích rukavic v reflexních barvách pro potřeby dopravní policie, bez podšívky pro střelce, rukavic vodě a větru odolných do studeného počasí, taktických, pro motohlídky a dalších. Známé jsou její nomexové žáruvzdorné kukly pro jednotky S.W.A.T. a taktické tašky. Kůže a materiály jsou nejvyšší kvality a chrání uživatele při výkonu jejich služby i v těch nejkrajnějších situacích.

 

Společnost dnes používá ve výrobě materiály s úpravou moderními technologiemi 21. století. Například Kevlar® (para-aramidové syntetické vlákno, poskytující ochranu proti průřezu), Nomex® (ohnivzdorná a žáruvzdorná aramidová syntetická směs s příměsí minimálně 5 % Kevlaru®), jasný bílý polyetylen Spectra (chrání proti vodě, chemickým látkám a ultrafialovému světlu), všestranný syntetický pryž Neopren (odolný proti vlivu slunečního světla, ozonu, vody, velmi vysokým nebo naopak velmi nízkým teplotám), Spandex (v Evropě známý jako elastan) a také Clarino (syntetická prodyšná koženka, vyrobená společností Kuraray Co. Ltd.).

 

Za pozornost stojí model rukavic DAMASCUS DARKSTAR ULTRAMAX (viz foto). Tyto rukavice poskytují ochranu proti průřezu, a na konečcích prstů proti zranění špičatými předměty, jako například jehlou. Na horní straně prstů a na hřbetu má rukavice otvory pro ventilaci.

 

Britská firma je známa nejnovější technikou úpravy kůže, zvyšující žáruvzdornost a ochranu proti chemickým látkám, tzv. laserovou techniku úpravy kůže DRAGON(TM). Společnost Damascus používá touto technikou upravenou kůži k výrobě některých modelů rukavic, jako například zásahových rukavic Triton. Společnost Pittards® byla založena v roce 1940 Charlesem Pittardem a patří mezi špičky ve svém oboru. Zpracovává kůži pro značky jako Adidas, LaCoste, Nike, Timex, Kenzo, dále pak pro ozbrojené složky Velké Británie operující v Iráku.

 

Na výrobu kapesních svítilen se specializuje americká společnost Quiqlite, založená Brianem Quittnerem, vysloužilým členem přístavní stráže v Santa Barbaře, který sestrojil první model svítilny na základě svých mnohaletých zkušeností ve službě v noci.

 

QUIQLITE LED (viz foto) se na trhu objevila ve dvou provedeních –vybavená červenou a bílou vysoce výkonnou LED diodou, a svítilna s ultrafialovou a bílou vysoce výkonnou LED diodou. Model byl navržen tak, aby maximálně vyhovoval policistům při výkonu běžné služby. Svítilna má hladký povrch, váží pouhých 28 g a díky malým rozměrům se vejde do náprsní kapsy uniformy. V běžné praxi zahraničních policistů se osvědčila zejména proto, že ji lze připnout na klopu či kapsu uniformy. Policista má pak volné obě ruce a nemusí si svítilnu přidržovat v podpaží nebo ji odkládat na vozidlo. Při kontrole dokladů a kreditních karet pomáhá ultrafialové světlo objevit stopy po falšování. Hlavu svítilny lze plynule nastavovat v rozmezí 0° až 180°. Svítilna se automaticky vypíná sedm minut po zapnutí, a tím předchází vybití baterií. V současnosti Quiqlite kapesní svítilny našly své uplatnění při výkonu služby policistů, hasičů, členů pořádkových služeb, ale i ve zdravotnictví a armádě.

 

Kompletní výstroj pro městské služebny i Policii ČR lze najít v nabídce německé firmy COP GmbH, která se zaměřuje na celkovou výstroj a poskytuje jedinečné slevy pro členy bezpečnostních sborů a hasiče. V sortimentu jsou tašky na vybavení, obuv, opasky, rukavice, nože, svítilny, pouzdra na zbraně a další. Toto i další vybavení si lze pořídit individuálně, nebo si můžete domluvit jeho komplexní prezentaci u vás. Kromě policistů, vojáků a hasičů je možná ocení rovněž městské policie, bezpečnostní agentury, nebo také skupiny vojenských nadšenců či airsoftové kluby.