Menu
Profesionální taktické vybavení

Profesionální taktické vybavení

Profesionální taktické vybavení

Profesionální taktické vybavení

Čím se chránit proti útočníkům

Přepadení, loupežné krádeže a další násilné trestné činy jsou stále frekventovanější a jejich počet rok od roku narůstá. Mnoho lidí má proto oprávněnou obavu o své zdraví a bezpečnost a stále častěji vyhledávají různé prostředky osobní ochrany.

elektrický paralyzér

Mezi jedny z nejvíce poptávaných patří obranné elektrické paralyzéry, určené pro profesionální použití v bezpečnostních firmách, u policie, ale i pro spoluobčany, kteří se chtějí efektivně bránit. Český výrobce, společnost ESP, například nabízí paralyzéry klasické, i kombinované s pepřovým sprejem. Při použití klasických paralyzérů Power Max s maximální silou úderu 500 000 Voltů a Power 200 s maximální silou úderu 200 000 Voltů stačí k okamžité a účinné obraně půl sekundový kontakt, který útočníkovi způsobí svalovou křeč a úlek. Jedno až dvousekundový kontakt přivodí útočníkovi pád k zemi a duševní otřes, plný úder v trvání tří až pěti sekund způsobí pád útočníka, ztrátu orientace a šok na několik minut. Oba modely účinkují i přes kožené materiály a silnou vrstvu oděvu. Díky pozlaceným elektrodám se na přístroji po vypnutí nenachází žádný zbytkový náboj, proto nemůže svému majiteli jakkoliv ublížit. Další zabezpečení před neúmyslným výbojem poskytuje bezpečnostní vypínač. Násilnému vytržení přístroje z ruky zabraňuje poutko s pojistným kolíkem, lze dokoupit i kožené pouzdro s klipem na opasek.

 

Obranné paralyzéry kombinované s vyměnitelnými pepřovými spreji lze obsluhovat pouze jednou rukou. Jejich jedinečnost tkví v použití na dálku, což umožňuje udržení odstupu od útočníka. Při napadení nejprve použijete pepřový sprej s dvoumetrovým dosahem, poté elektrický výboj. Další výhodou je možnost vybrat si prostředek obrany podle dané situace.

 

V případě napadení vám pomohou rovněž pepřové spreje, označované jako OC (Oleoresin Cpsicum). Jde o chemickou směs z výtažků suchých a zralých plodů pepřovníku, která dráždí oči a vyvolává slzení a bolest, dokonce i dočasnou slepotu. Zajímavostí na českém trhu je pepřová pěna německé společnosti COP®, která lépe ulpívá a tak působí intenzivněji než obvyklé pepřové spreje. Může být cíleně nasazena, protože je u ní téměř vyloučena možná zpětná mlha a zasažení nezúčastněných osob. Pěna se vyrábí zejména pro zákroky v uzavřených prostorech, například v autobusech a metru. Použití této pepřové pěny je povoleno německými úřady, jelikož její jednotlivé substance nejsou zdraví škodlivé a je nehořlavá.

 

K udržení bezpečnosti na významných světových akcích typu olympijských her a k ochraně veřejných budov, například mezinárodních letišť, jsou ve světě využívány špičkové detektory kovů Garett, průchodové i ruční. Při vývoji firma spolupracuje s výrobci zdravotnických přístrojů a státními úřady USA a Kanady. Tím zajišuje zdravotní nezávadnost produktů. Žádný model této značky nepůsobí negativně na implantáty, těhotenství, záznamová média a magnetické proužky. Princip fungování detektorů kovu je založen na přenosu energie magnetického pole (impulzů) do země a příjmu odezvy způsobené přítomným kovovým předmětem. Model Super Wand poskytuje detekci v rozsahu 360O kolem celého přístroje, můžete zvolit akustickou nebo vibrační signalizaci a přístroj nemusíte ručně ladit; Super Scanner například umožňuje bezhlučné prohledávání díky sluchátku přiloženému k balení.

 

 

Nakonec bychom rádi zmínili nože jako obranný prostředek. Kvalitu nože určuje tvrdost a složení použitého kovu, technologie brusu a v neposlední řadě typ ostří. Významným dodavatelem čepelí je společnost Wüsthof Dreizackwerk, světoznámá firma se sídlem v německém městě Solingen, založená Haraldem Wüsthofem v roce 1814. Čepele firmy Wüsthof Dreizackwerk byly patentovány na patentovém úřadě v Berlíně roku 1895. Vzorec „X 50 Cr Mo V15“ vyražený nebo vyleptaný na všech Wüsthoferových čepelích označuje, že každá čepel je vyrobená z 0,5% uhlíku, 15% chromu a neurčeného malého množství molybdenu.