Menu
Profesionální taktické vybavení

Profesionální taktické vybavení

Profesionální taktické vybavení

Profesionální taktické vybavení

Boty jako lidská kůže

GEOX

První prodyšnou obuv na světě začala vyrábět společnost GEOX. Její boty jsou vysoce prodyšné a principielně fungují jako lidská kůže. Vědci napodobili schopnost kůže odvádět pot a tento model aplikovali do látek a obuvnických materiálů. Novinkou a doménou firmy je „nepromokavá kůže“, používaná na podrážky. GEOX tým proděravěl pryžovou vnější vrstvu podrážky v oblastech chodidla, kde je největší koncentrace potních žláz. Do podrážky dále vsadil mikropórovitou membránu, jejíž póry jsou 700 krát menší, než je molekula vody, ale větší, než molekula páry, což způsobuje paropropustnost a zároveň nepromokavost. Podrážka napodobuje funkce kůže a přináší delší životnost, větší ohebnost, pohodlnější a zdravější nošení obuvi. Bez množení plísní a mikrobů a potažmo zapáchajících nohou. Veškeré technologie výroby jsou testovány ve specializovaných výzkumných laboratořích a na univerzitách, se kterými společnost spolupracuje.

 

 

Firma vzniklav Itálii v devadesátých letech, výraz GEOX pochází z řeckého slova geo (Země, po které chodíme) a písmene X, jež symbolizuje sílu technologie. Společnost působí v oblasti oděvního a obuvnického průmyslu v 68 zemích světa.

 

Další produkty značky GEOX® a kompletní nabídku výrobků pro policisty a strážníky najdete na webových stránkách www.taktickavystroj.cz